Yedek Parça

  Ana sayfa > Yedek Parça

YEDEK PARÇA TALEP VE SİPARİŞLERİNİZDE, DOĞRU YEDEK PARÇA VE DOĞRU FİYAT TEKLİFİ İÇİN ARACINIZIN ŞASİ NUMARASINI MAIL OLARAK BİZE BELİRTİNİZ.


Araçlarımızdaki güvenin , konforun ve emniyetin devamı için “Orijinal parçalar” yerine gerçekte sadece ebatlarının birbirine uyması nedeniyle kullanılan yan sanayi parçaların ; kalitesinden emin olmadığınız menşei belli olmayan parçalarla riske edilmemesi çok önemlidir. İlk alımda tasarruf sağladığı düşünülen birçok parçanın uzun vadede sizlere daha büyük mali külfetler hatta telafisi imkansız riskler getirme riski mevcuttur. Hemen her üreticide olduğu gibi markamızın orijinal yedek parçaları çok kapsamlı testlerden geçmekte tasarım ,üretim sevkiyat ve stoklama aşamalarında belirli standartlara uygun ve her aşaması üretici tarafından belirlenmiş en iyi ortamlarda sunulmaktadır . Elbette bu parçaların güvenilirliği kesindir. Halbuki menşei belli olmayan yan sanayi parçaların ileride ne tür problemler çıkartabileceği asla önceden bilinemez. 


Orijinal yedek parça kullanımı, özellikle belirli sektörlerde tüketicinin can güvenliği ,çevre sağlığı için önemlidir bu nedenle dünyanın bir çok yerinde belirli standartlarla garanti altına alınmaya çalışılmaktadır. Orijinal parça kullanılmaması araçları spekt dışına çıkaracağından bu tür parçaların kullanılması durumunda doğal olarak aracın garanti de sona erecektir. Kanunlar çerçevesinde Yedekparça garantisinin geçerli olabilmesi için parçanın yetkili satıcılardan alınması ve faturasının istendiğinde ibraz edilmesi gereklidir. Aşağıda araçlarımızda kullanılan bazı orjinal parçalara ait kısa bilgiler vermek ve orjinal parça kullanımının ne derece önemli olduğunu örneklemek istiyoruz. 


Amortisör

Orijinal bir amortisör yerine sadece yerine uyan bir amortisör seçimi muhtemelen hatalı spektlerde ve orijinal amortisörün karakterine uymayan hatalı amortisör seçimi anlamına gelir ki otomobilin yol tutuşunu kötü anlamda etkiler. Araç virajlarda daha zor kontrol edilir hale gelebilir hatta uygun olmayan amortisörler bazı durumlarda bu frenleme performansını da zayıflatabilir.


Bujiler

Daima aracınızın motoruna uygun ve imalatçı tarafından onaylanmış bujiler kullanmalısınız. Uygun olmayan buji kullanımı ilerde ağır motor hasarlarına neden olabilir bu durumda garanti de devre dışı kalacaktır. Motorda kötü ateşlemenin sonucu olarak ortaya çıkan kötü yanma katalizöründe uğrayabileceği olası zararlar ortaya çıkarabilmektedir Motor performanslı , rölanti devrinin düzenli olması , maksimum yakıt tasarrufu ancak orijinal buji kullanılması ile sağlanabilir


Egzozlar

Yerine uyan her egzoz gerçekte aracınıza uyumlu olmayabilir. Egzozun performans değerleri motorun performansına etkisini belirler. Egzoz ömrü , gerçekte egzozun kalitesini ölçmek için iyi bir kriterdir. Orjinal egzozların ömrünün yan sanayi egzozlarla asla mukayese edilemediği bilinen bir gerçektir. Orijinal egzozla rahatça geçilebilen ses testlerinden orijinal olmayan egzozlarla geçilemediği bilinmektedir.


Filtreler

Otomobillerimizde birçok farklı tip filtre farklı teknolojileri yansıtmaktadır.


Hava Filtreleri

Motor ancak doğru hava-yakıt karışımı ile istediğiniz yüksek performansı gösterebilir. Bu da elbette emilen havanın temiz olmasıyla mümkündür. Uygun hava filtreleri kullanımı doğru hava-yakıt karışımının oluşmasını sağlarken kullanıcıya yakıt tasarrufu sağlar. Motor üretici tarafından belirtilen maksimum performansını sunar


Yağ Filtreleri

Motor yağını tozdan , aşınmayla oluşan istem dışı parçacıklardan temizler. Yağlanması planlanan bölgelere yalnızca temiz motor yağının ulaşmasını sağlar. Motor durdurulduğunda filtredeki yağın geriye kaçmasını engelleyen emniyet valfleri , motor yeniden çalıştığında yağ basıncının hızla oluşmasını sağlar. Tolerans dışı filtreler daha erken bozulacak , yağ akışını bir müddet sonra giderek artan şekilde yavaşlatacak ve motora ciddi zararlar verecektir


Yakıt Filtresi

Motorları su ve yakıt deposundaki tortulardan arındırır. Motorun düzenli çalışmasını sağlarken aynı zamanda ömrünü de uzatır.


Polen Filtresi

Klima sistemine yerleştirilen bu filtreler is , duman ,polen , toz gibi istenmeyen maddelerin aracın içine girişini engeller . Uygun olmayan ucuz çözümler için seçilen polen filtreleri ilerde sistemde bakterilerin üremesine ve hava sirkülasyonu ile bunun aracın içine dolmasını sağlar elbette bu durumda uğranacak zarar çok daha fazladır.